иконка надежность

+38 (067) 239-62-68 Покрівельні та гідроізоляційні роботи зроблено 500 000 м/кв промислових покрівель

Сонячна черепиця Tesla

Вартість сонячної даху Tesla дорівнює, або навіть менше вартості звичайної покрівлі в США, заявив Ілон Маск.

І це не після 20 років експлуатації, а прямо зараз. Виявляється, скляна сонячна черепиця важить на 80% менше, ніж традиційні матеріали - керамічні або цементно-піщані, особливо популярні в США і країнах Середземномор'я. Більш того, Тesla черепиця менш тендітна, тобто очікується менше збитків, завданих поломкою.

Скло по суті це пісок, а пісок майже нічого не коштує, неодноразово заявляв Ілон Маск.

Тепер, після злиття з SolarCity, можна буде просто зайти в будь-який магазин Тesla і замовити собі сонячну черепицю.

Найпопулярніші моделі - тосканская, шиферна, текстурированная та матова - з'являться відразу, а решту доведеться почекати ще приблизно 3 місяці. Не кожна плитка на сонячній покрівлі повинна оснащуватися сонячними елементом, окремі секції не годяться для виробництва електроенергії, оскільки звернені не в той бік або постійно знаходиться в тіні. Однак після установки їх буде неможливо відрізнити один від одного, багато в чому завдяки гідрографічної друку. Впровадження сонячних покрівель - не просто данина моді чи рекламний хід. За підрахунками Міністерства енергетики США, якщо покрівлі всіх будинків країни обладнати фотоелектричними сонячними елементами, то отриманої енергією можна буде забезпечити 40% країни.

Одна плитка черепиці з сонячною батареєю коштує 42 долари.

Американська компанія Tesla Inc. почала приймати попередні замовлення на сонячні панелі у вигляді черепиці для дахів Solar Roof.

За словами головного виконавчого директора компаній Tesla і SolarCity Ілона Маска, в цілому складається з таких панелей дах буде дешевше, ніж установка звичайної черепичної покрівлі, хоча і дорожче бітумної. Для оформлення замовлення треба внести депозит у розмірі однієї тисячі доларів. Встановлювати Solar Roof почнуть в США вже цього літа. З наступного року планується почати установку сонячних панелей в інших державах, причому Ілон Маск пообіцяв доставку "майже в усі країни світу".

Поки можна зробити замовлення тільки на скляну черепицю (глянсову і матову), стилізовані під глину і камінь варіанти з'являться в 2017 році.
Площа Solar Roof буде складатися з сонячних батарей тільки на третину, але при бажанні покупець може і збільшити частку активних плиток. У компанії вважають, що для того, щоб окупити дах за 30 років, буде досить 35% плиток.

Середня вартість установки Solar Roof складе $ 21,85 за квадратний фут (близько $ 220 за квадратний метр), при цьому черепиця з сонячною батареєю коштує $ 42, а решта плитки обійдуться в $ 11.

У Tesla запевняють, що черепиця не сильно втрачає в ефективності при нагріванні, витримує падіння п'ятисантиметрових градин на швидкості до 160 кілометрів на годину.